مشاوره-حقوقی-عدل

✆ ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸ ✆

5/5

بهترین وکیل اقامت تهران (اقامت ایران و خارج)

وکیل-اقامت-ایران-شرق-تهران-تهرانپارس


وکیل اقامت کیست؟

وکیل اقامت به شخصی می‌گویند که ضمن عقد قرارداد با اشخاصی که قصد اقامت در ایران یا سایر کشور‌های جهان را دارند، برخی از امور یا اقداماتی که به منظور اخذ اقامت در ایران یا کشورهای دیگر لازم است صورت بگیرد را بر عهده می‌گیرند و انجام می‌دهند.

به چه دلیل نیاز مردم به اخذ وکیل اقامت افزایش یافته است؟

اختیار کردن وکیل به منظور دریافت تابعیت ایران به دلیل حضور گسترده اشخاصی نظیر اتباع کشورهای عراق، روسیه، افغانستان، پاکستان و… در شهرهای پر جمعیت ایران، نیاز مردم به اخذ وکیل اتباع را افزایش داده است. اشخاص در ابتدای امر می‌توانند با دریافت مشاوره اتباع از وکیل اتباع، اطلاعات حقوقی کسب کرده و اگر تمایل به همکاری با وکیل داشتند، پرونده خویش و کارهای مهاجرت، و یا اقامت خویش را به ایشان بسپارند.

چرا افراد به دنبال وکیل اتباع حرفه ای می‌گردند؟

اخذ تابعیت ایرانی دشوار است و  مراحل قضایی پیچیده‌ای دارد؛ همین موضوع سبب شده است تا اشخاصی که با پرونده های مرتبط با تابعیت در ایران مواجه می‌شوند به دنبال یک وکیل اتباع حرفه‌ای بگردند تا برای پیشبرد روند پرونده از وی کمک بگیرند.

وکیل اقامت به چه شخصی گفته می‌شود؟

همانطور که می‌دانیم هر کشوری در دنیا از قواعد حقوقی داخلی و مخصوصی برخوردار می‌باشد که در رابطه با پذیرش و قبول اتباع از باقی کشور‌ها حساسیت‌های به خصوصی دارند بنابراین این قواعد به عنوان یک رشته مجزا در قالب حقوق بین الملل خصوصی تشکیل گردیده است. افرادی که دانش آموخته حقوق هستند و به قواعد بین الملل خصوصی شناخت و علم دارند و اکثر فعالیت‌های حقوقی خود را در زمینه اقامت و مهاجرت انجام می‌دهند را وکیل اقامتی می‌نامند.

یک وکیل اقامت خوب دارای چه ویژگی‌هایی است؟

وکیل خوب اقامتی شخصی است که به تمامی قوانین و قواعد مطرحه آگاهی دارد و با تجربه ای که در پرونده های گوناگون کسب کرده است به راحتی می‌تواند در این راستا پرونده اقامتی موکل خویش را به سرانجام برساند.

چرا برای گرفتن اقامت بهتر است از وکیل اقامت کمک بگیریم؟

افراد می‌توانند شخصا بدون کمک گرفتن از وکیل اقامتی، امور و پيگيري‌های مربوطه را انجام بدهند ولی کارهای اقامتی به دلیل پیچیدگی و حساسیت‌های ویژه ای که دارد نیازمند بهره‌گیری از سواد و دانش حقوقیِ شخصی است؛ که در این موضوع تبحر دارد.وکیل اقامتی با علم بر تمامی مسائل و قوانین حقوقی مربوط به اقامت و مهاجرت می‌تواند از بروز مشکلات پیش رو جلوگیری نماید.

چرا پیدا کردن یک وکیل اقامت امری سخت و حساس می‌باشد؟

پیدا کردن یک وکیل اقامتی امری سخت و حساس می‌باشد؛ چرا که موکل با در اختیار گذاشتن وقت وهزینه خود به وکیل انتظار دارد که بهترین خدمات را دریافت کند بنابراین نمی‌توان به هر وکیلی اعتماد کرد.
گاها یک وکیل خوب در امور طلاق، وکیل خوب اقامتی نمی‌باشد. پس با این اوصاف در هر زمینه‌ای باید به فرد متخصص در آن حرفه مراجعه نمود.

وکیل اقامت اقدامات اداری و تشریفاتی را به چه شیوه‌ای انجام می‌دهد؟

وکیل اقامتی تمامی اقدامات حقوقی، اداری و تشریفاتی مربوط به اخذ اقامت دائم یا موقت را انجام می‌دهند به شیوه‌ای که دیگر به اقدامات و پيگيري‌های مکرر از جانب موکل نیازی نمی‌باشد.

وکیل اقامت چه وظایفی دارد؟

وکیل اقامتی موظف است از تمامی اقدامات انجام شده به موکل خویش اطلاع بدهد و ایشان را در جریان روند پرونده بگذارد.همچنین وکیل اقامتی موظف می‌باشد طبق مصلحت موکل خویش رفتار نماید.

آیا وکیل باتجربه می‌تواند تضمین صد در صدی به موکل خود برای پیشبرد پرونده بدهد؟

وکیل متبحر و با تجربه می‌داند که نمی‌تواند به کسی تضمین صددرصدی در جهت پیشبرد پرونده بدهد ولی وکیل اقامتی خوب با تمام تلاش خود در خصوص روند پرونده تا حد ممکن آن را پیش می‌برد و به نتایج قابل قبولی می‌رساند.

دیگر خدمات

▲ جستجو کنید ▲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *