مشاوره-حقوقی-عدل

✆ ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸ ✆

5/5

بهترین وکیل سند شورایی تهران

وکیل-تبدیل-خرید-سند-شورایی-شرق-تهران-تهرانپارس

سند شورایی چیست؟

سند شورایی به سند ، برگه یا یک قولنامه‌ای مشخص نامیده می‌شود که تمام اطلاعات درج شده در آن به وسیله گروهی از افراد محلی به امضا رسیده است و سپس با تایید رئیس شورای محلی مهر و امضا شده است.

سند شورایی برای چه زمین هایی است؟

معمولا این سند برای ملک هایی است که مدارک لازم برای سند رسمی گرفتن را ندارند و اعضای شورا با بررسی ها و تحقیق هایی که انجام می دهند با رسیدن به این نتیجه که زمین هیچ معارضی ندارد به صدور سند شورایی برای این افراد اقدام می کند.

سند شورایی چقدر اعتبار دارد؟

سند شورایی، یک سند قطعی و رسمی محسوب نمی‌شود. اگر زمین یا ویلا دارای این نوع سند باشد نشان دهنده این است که صرفاً شورای همان محله وجود آن را به رسمیت می‌شناسند، اما اینکه آیا کاربری آن مناسب انتخاب شده و یا این سند، مرتبط با همین ملک است یا خیر، ممکن است تردید و شک در آن وجود داشته باشد.

خرید و فروش املاک با سند شورایی بدون مشورت از وکیل چه مشکلاتی به همراه خواهد داشت؟

از جانب دیگر زمین، ویلا یا هر ملک دیگری در شمال که سند شورایی داشته باشد به این منظور می‌باشد که از نظر کارشناسی سازمان اتحادیه املاک، شهرداری و سایر مراجع مربوطه، به تایید نرسیده است. بنابراین بدون شک، مشکلات و چالش‌هایی در آینده وجود خواهد داشت.

در خرید ملک با سند شورایی چه مواردی مهم است؟

  • در این سند چون به وقفی با غیر وقفی بودن آن اشاره نشده است بهتر است اطمینان حاصل کنید که زمین وقفی نباشد و از شورای آن محل و جاهای دیگر می توانید استعلام کنید.
  • نکته دیگر درباره کاربری زمین شورایی است که کاربری آن ممکن است با آنچه گفته شده فرق کند؛ لذا لازم است در این زمینه هم تحقیق کنید. برای مثال ممکن است زمین مسکونی به شما بدهند اما کاربری آن کشاورزی باشد. برای این کار و استعلام بهتر است به جهاد کشاورزی و دهیاری مراجعه کنید.
  • وقتی زمین روستایی را معامله میکند که سند قول نامه آن شورایی است حتما امضا های دهیار و… را چک کنید.
  • مورد دیگری که باید به آن توجه داشت این که برای قول نامه کردن زمین روستایی که در حاشیه جاده قرارداد بایر از اداره راه استعلام بگیرید تا مبادا مشکل حقوقی داشته باشند.
  • پرس و جو از اهل آن محل درباره ملک و زمینی که معامله می کنید هم به صلاح است و اطلاعات آنان می تواند کمک کار شما باشد.

مراحل تبدیل سند شورایی به سند تک برگ چیست؟

  1. ارائه درخواست به اداره ثبت برای تبدیل سند شورایی به رسمی
  2. ارائه اسناد هویتی خریدار و فروشنده به اداره ثبت
  3. ارائه سند شورایی که دارای مهر شورا یا دهیاری محل باشد.

دیگر خدمات

▲ جستجو کنید ▲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *