جستجو

پلتفرم ارتباط با بهترین وکلا

5/5

بهترین وکیل تجاوز تهران (آزار جنسی)

وکیل-تجاوز-آزار-جنسی-شرق-تهران-تهرانپارس

بهترین وکیل تجاوز تهران کیست؟

آرزو مندیم که هیچ یک از عزیزان نیاز به وکیل برای تجاوز پیدا نکنند. اما افراد باید آگاه باشند که اگر چنین اتفاقی افتاد بهترین راهکار چیست. باید بدانید پرونده های تجاوز تا حد زیادی به اسنادی که شما ارائه می‌دهید بستگی دارد و برای تکمیل این اسناد زمان بسیار مهم است. شاید حتی بهترین وکیل تجاوز تهران هم نتواند بدون اسناد محکم و قوی پرونده تجاوز را به نتیجه برساند. اگر شما مورد تجاوز واقع شدید در ابتدا با بهترین وکیل تجاوز تهران تماس بگیرید تا اقدامات اولیه و مهم را بدانید، سپس در سریع ترین زمان به مراجع ذی صلاح مراجعه کنید برای تکمیل مدارک. پس از آن زمان مناسبیست برای اینکه با بهترین وکیل تجاوز تهران جلسه حضوری داشته باشید و مدارک را به ایشان ارائه کنید.

تجاوز به چه معناست؟

عنف در لغت نامه های گوناگون با معانی متفاوتی نظیر خشونت، بی رحمی، اجبار، درشتی و… تعریف شده است. از این رو تجاوز به عنف را نزدیکی به زن بدون رضایت ایشان و با اجبار معنی می‌کنند.

مجازات تجاوز به عنف در قانون مجازات اسلامی چه می‌باشد؟

حد زنا در موارد زیر اعدام می‌باشد:
۱. زنا با محارم نسبی.
۲. زنا با زن پدر که باعث اعدام زانی است می‌شود.
۳.زنای مرد غیر مسلمان با زنی مسلمان.
۴. زنای به عنف یا اکراه از جانب زانی.
تبصره ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی:
الف) مجازات زانی در بند های دوم و سوم حسب مورد، تابع سایر احکام مربوط به زنا می‌باشد.
ب) هرگاه کسی با زنی که راضی نیست با او زنا کند، در حالت بیهوشی، خواب یا مستی رابطه بر قرار کند،  رفتار وی در حکم زنا به عنف می‌باشد. در زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش، تهدید و یا ترساندن زن اگر چه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق جاری است.

برای اثبات جرم زنای به عنف از جانب قربانی چه اقداماتی لازم است؟

همانطور که در مطالب فوق عنوان شد زنای به عنف برای مجرم مجازات اعدام را به همراه دارد بنابراین اثبات تجاوز از طرف قربانی اهمیت بسیاری دارد و قاضی با علم کامل به اصل موضوع حکم را صادر می‌فرماید.
در ادامه برای اثبات جرم، متهم می‌بایست چهار مرتبه نزد قاضی به جرمی که مرتکب شده است اقرار نماید. وجود چهار شهود برای اثبات جرم تجاوز از جمله گواهی است که مجرم بودن متهم را ثابت می‌کند.
البته که اکثر کسانی که مجرم به تجاوز به عنف هستند برای نجات خود و رهایی از طناب دار از عملی که مرکتب شدند سر باز می‌زنند ولی قربانی با در اختیار داشتن چهار شاهد مرد عادل و با تکیه بر علم قاضی می‌توانند از حق خود دفاع نماید.

چرا افراد قربانی تجاوز باید از وکیل کمک بگیرند؟

همانطور که گفته شد وجود شواهد و دلایل محکمه پسند در این امر بسیار حائز اهمیت می‌باشد و در اکثر این پرونده ها قربانی و خانواده قربانی از لحاظ روحی و جسمی اوضاع متساعدی ندارد بنابراین ترجیح می‌دهند از وکیل تجاوز کمک بگیرند.

وکیل تجاوز دارای چه ویژگی هایی است؟

از اساسی ترین ویژگی های وکیل تجاوز می‌بایست به  تجربه وی در حل و فصل پرونده های مرتبط اشاره کرد. یک وکیل تجاوز با تجربه، از روند دادرسی پرونده های مربوط به جرایم جنسی آگاهی دارد و به خوبی می‌داند که باید از چه ادله و مدارکی برای جهت اثبات جرم استفاده نمود. یکی دیگر از ویژگی های وکیل تجاوز خوب ارائه مشاوره به موکل خویش می‌باشد. چراکه در چنین شرایطی موکل به دلیل اتفاقی که برایش افتاده است دچار آسیب های روحی و روانی بسیاری شده است و دریافت مشاوره مفید از شخصی که به تمامی رویه های قضایی و مسائل مروبط به تجاوز آگاهی دارد می‌تواند کمک بسیاری به فرد قربانی باشد.

آیا به صورت اینترنتی می‌توان وقت پزشکی قانونی گرفت؟

بدون منظور می‌توانید به سامانه مراجعه کنید. اما درحال حاضر این سامانه به صورت آزمایشی راه اندازی شده. (جهت ورود به سامانه روی لینک آن کلیک کنید.)

دیگر خدمات

▲ جستجو کنید ▲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با موسسه