جستجو

پلتفرم ارتباط با بهترین وکلا

5/5

بهترین وکیل حق کسب و پیشه تهران

وکیل-حق-کسب-و-پیشه-شرق-تهران-تهرانپارس

بهترین وکیل حق کسب و پیشه تهران کیست؟

حق کسب و پیشه از مسائلیست که وکلای سال خورده از وکلای جوان در آن مهارت بیشتری دارند. در قوانینی که جدید التصویب هستند مانند قانون صدور چک جدید (چک صیادی) احتمالا وکیل‌های جوان تخصص بیشتری دارند اما حق کسب و پیشه از مسائلیست که با مرور زمان مشمول تغییر شده و وکلایی که قبل تر در زمینه املاک فعالیت داشتند احتمالا تجربه بیشتری دارند. بهترین وکیل حق کسب و پیشه تهران شخصیست که علاوه بر تسلط بر این قوانین تجربه حل چند پرونده در این زمینه را نیز داشته باشد. همچنین بهترین وکیل حق کسب و پیشه تهران باید زمان دقیق و جزئیات تغییر قانون کسب و پیشه را بداند تا بتواند پرونده‌های حق کسب و پیشه و سرقفلی را به خوبی از هم تمییز داده و موکل را راهنمایی کند.

حق کسب و پیشه چیست و موجر چگونه می‌تواند حق کسب و پیشه طلب کند؟

اگر مستاجر یک ملک تجاری به واسطه فعالیتی که در آن ملک شروع کرده است، ملک را به شهرت و پیشه خاصی رسانده باشد، می‌تواند بابت تلاشی که انجام داده است حق کسب و پیشه را از مالک طلب کند.

تفاوت حق کسب و پیشه با سرقفلی چیست؟

گاها مردم حق کسب و پیشه را با سرقفلی یکی می‌دانند ولی میان این دو تفاوتی وجود دارد. سر قفلی در اصطلاح حقی محسوب می‌شود که تنها در روابط موجر و مستأجر محقق می‌گردد. سرقفلی مبلغی است که در ابتدای عقد اجاره بنابر هر علتی، توسط صاحب ملک از مستأجر دریافت می‌شود. اگر در ابتدای قرارداد اجاره مالک مبلغی را تحت عنوان سرقفلی مطالبه و دریافت کرده باشد، مستأجر حق دارد که در هر صورت ملک تجاری، آن را به مستأجر  با پایان مدت قرارداد به  مستأجر دیگری واگذار نماید که این مبلغ را به نرخ روز از مالک دریافت می‌کند. اما در حق کسب و پیشه مبلغ مشخصی وجود ندارد و در همان ابتدای قرارداد میزان آن مشخص می‌گردد.

آیا می‌توان حق کسب و پیشه را توقیف کرد؟

سرقفلی به دلیل آنکه یک حق مالی است قابل توقیف از جانب طلبکار با مراجع قانونی خواهد بود و این در حالی است که حق کسب و پیشه، فاقد این عناصر بوده باشد و محاسبه آن در صورت استحقاق، فقط به شرط آنکه کارشناس رسمی و دادگاه تایید کند صورت می‌گیرد.

آیا حق کسب و پیشه قابل انتقال است؟

در حق کسب و پیشه می‌توانیم این نکته را در نظر بگیریم که تنها به مستأجر مذکور ارتباط دارد و قابل انتقال به دیگری نمی‌باشد.

آیا می‌توان حق کسب و پیشه را پیش از ایجاد اسقاط کرد؟

حق کسب و پیشه در ملک تجاری طبق قانون ۱۳۵۶؛ حقی است که با تخلیه محل کسب به مستأجر تعلق می گیرد و این حق قبل از آن که ایجاد شود قابل اسقاط نیست و برای تحقق آن برخلاف حق سرقفلی نیاز به پرداخت وجهی به مالک نمی باشد. بنابراین اگر مکانی به منظور تجارت و کسب اجازه گردد، مستأجر در هنگام تنظیم قرارداد وجهی به مالک پرداخت نکرده باشد و یا در قرارداد اجاره فرد متعهد شود که به هنگام تخلیه حق کسب و پیشه دریافت نشود، همچنين شرطی قابل اجرا نیست بنابراین موجر به منظور تخلیه مستأجر به دادگاه مربوطه مراجعه می‌نماید تا ضمن صدور حکم تخلیه، حکم به پرداخت حق کسب و پیشه صادر گردد.

معاملات ملکی را چگونه استعلام کنیم؟

مدتیست که سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور iranamlaak.ir راه اندازی شده. این سامانه برای سازماندهی امور مربوط به معاملاتی که در دفاتر مشاور املاک طراحی شده، روی کار آمده است. مشاورین املاک، ملزم به ثبت قرارداد های صورت گرفته در این سامانه بوده و افرادی که قصد انعقاد قرارداد ملکی را دارند، می توانند به کمک سایت ایران املاک اقدام به استعلام ملک مورد نظر خود نمایند.

دیگر خدمات

▲ جستجو کنید ▲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با موسسه