جستجو

پلتفرم ارتباط با بهترین وکلا

5/5

بهترین وکیل قتل تهران (قتل عمد و شبه عمد)

وکیل-قتل-قاتل-شرق-تهران-تهرانپارس

بهترین وکیل قتل تهران کیست؟

اگر به دنبال بهترین وکیل قتل تهران هستید، ممکن هست با توجه به حادثه رخ داده وکیل مناسب متفاوت باشد. برای مثال اگر در طی تصادفی قتل غیر امر رخ داده ممکن است یک وکیل تخصص داشته باشد و اگر در طی درگیری قتلی رخ داده باشد، ممکن است بهترین وکیل قتل تهران شخص دیگری باشد برای پرونده شما.

قتل چه زمانی رخ می‌دهد؟

زمانی جرم قتل به وقوع می‌پیوندند که یک شخص موجب مرگ انسانی دیگر بشود.

قتل به چند دسته می‌شود؟

هنگامی که کشتن با نیت قبلی انجام شود، قتل عمدی تقلی می‌گردد ولی ما قتل شبه عمد را نیز داریم که از نظر مقام و درجه، یک مرتبه از قتل عمد پایین‌تر می‌باشد. در سیستم قضایی ایران، اگر فردی به نیت آسیب رساندن به شخصی اقدام نماید ولی موجب فوت شخص مقابل شود شبه عمد محسوب می‌گردد. حال اگر شخصی، کاملا تصادفی توسط فردی به قتل برسد تحت عنوان خطای محض یا قتل غیر عمد از آن نام برده می‌شود. (قتلی که بدون نیت قبلی به منظور آسیب رساندن و کشتن،کاملا تصادفی رخ بدهد).

قتل در اثر خطای پزشکی چه نوع قتلی محسوب می‌شود؟

در خصوص قتل شبه عمد، پزشکی که بر اثر خطای پزشکی موجب فوت بیماری شده است، قتل شبه عمد انجام داده است که در ماده ۲۹۱ قانون مجازات اسلامی در این‌باره توضیحاتی ارائه شده است.

جنایت در چه مواردی شبه عمدی محسوب می‌شود؟

الف- هرگاه مرتکب نسبت به مجنیٌ علیه قصد رفتاری را داشته لکن قصد جنایت واقع شده یا نظیر آن را نداشته باشد و از مواردی که مشمول تعریف جنایات عمدی می‌گردد، نباشد.
ب- هرگاه مرتکب، جهل به موضوع داشته باشد مانند آنکه جنایتی را با اعتقاد به اینکه موضوع رفتار وی شیء یا حیوان و یا افراد مشمول ماده ۳۰۲ این قانون است به مجنیٌ علیه وارد کند، سپس خلاف آن معلوم گردد.
پ- هرگاه جنایت به سبب تقصیر مرتکب واقع شود، مشروط بر اینکه جنایت واقع شده یا نظیر آن مشمول تعریف جنایت عمدی نباشد.

قتل عمد چه زمانی رخ می‌دهد؟

مطابق ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی: زمانی قتل عمد رخ می‌دهد که قاتل دقیقا با هدف کشتن فرد مقتول دست به این اقدام بزند. گاهی نفس فعل کشنده مرتکب نشده است ولی شرایط مقتول به گونه‌ای بوده است که قابلیت کشتن داشته باشد همانند کهولت سن، ناتوانی، کودکی و… موجب قتل عمد خواهد بود.
مطابق ماده فوق؛ اگر عمل و فعالیت فرد متهم موجب فوت شخص یا اشخاصی نشود ولی به قصد کشتار اقدام نماید، قتل عمد نامیده می‌شود.

اگر عدم آگاهی متهم قابل اثبات نباشد جرم وی جنایت عمدی است؟

به موجب این قانون حتی اگر در صورتی متهم قصد کشتن مقتول را نداشته باشد ولی  نسبت به شرایط فرد مقابل آگاهی داشته باشد، عمل انجام شده از جانب وی قتل عمد محسوب می‌شود. اگر عدم آگاهی متهم قابل اثبات نباشد، جرم وی جنایت عمدی خواهد بود.

وکیل قتل کیست؟

در خصوص انتخاب وکیل قتل باید وکیلی را گزینش کنیم که در زمینه قتل، مجازات آن، قوانین مربوط به آن اطلاعات دقیق و کافی داشته باشد.
خانواده مقتول از آنجایی که یکی از افراد خانواده خود را از دست داده اند به دلیل عدم روحیه و آسیب‌های اجتماعی، می‌توانند از افراد متخصص همانند وکیل قتل با تجربه و به منظور کاهش آسیب‌های مطرحه، در خصوص کم کردن مجازات مرتکبان کمک بگیرند.

چرا باید در انتخاب وکیل قتل بسیار دقت کرد؟

وکیل قتل باید اطلاعات جامع و کاملی داشته باشد، افراد می‌بایست در خصوص قانون و نحوه انتخاب وکیل برای پرونده قتل تحقیقات کاملی انجام داده باشند تا بتوانند فردی متخصص و حرفه ای را برای سپردن وکالت پرونده به ایشان انتخاب نمایند.
در بعضی از پرونده‌ها وکیل کوتاهی می‌کند و باعث رساندن آسیب مالی به موکل خویش می‌گردد ولی هرگونه کوتاهی در پرونده‌های کیفری الخصوص پرونده قتل از جانب وکیل کیفری یا وکیل قتل، موجب می‌شود تا حق و حقوق یک فرد به گونه‌ای پایمال شود که شاید تمام زندگی فرد را تحت‌الشعاع خود قرار بدهد.گاهی سهل‌انگاری یک وکیل قتل در پرونده حتی باعث می‌شود که جان یک نفر به ناحق گرفته شود. بنابراین در انتخاب وکیل قتل بسیار می‌بایست دقت نمود.

چگونه می‌توان حکم پرونده را دریافت کرد؟

پس از صدور حکم توسط قاضی، پیامکی جهت اطلاع رسانی برای متهم یا وکیل او ارسال می‌شود. شخص می‌تواند پس از دریافت پیامک به سامانه ابلاغ به نشانی adliran.ir مراجعه کند تا ابلاغیه را مشاهده کند. (جهت ورود به سامانه روی لینک آن کلیک کنید.)

دیگر خدمات

▲ جستجو کنید ▲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با کارشناس