جستجو
5/5

بهترین وکیل پایه یک تهران

بهترین-وکیل-پایه-یک-تهران

بهترین وکیل پایه یک تهران کیست؟

برای پیدا کردن بهترین وکیل پایه یک تهران ، نه می‌توان به نمرات او در دانشگاه مراجعه کرد و نه به رتبه او در آزمون وکالت. چراکه شخص هرچقدر هم در دانشگاه نمرات بالا کسب کند و در آزمون وکالت رتبه عالی، اگر تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است در پرونده اشتباهاتی انجام دهد. بهترین وکیل پایه یک تهران شخصیست که رای های موفق در دادگاه کسب کرده باشد و تجربه دفاع پرونده های مختلف در حضور قاضی داشته باشد.

تفاوت وکیل پایه یک با وکیل پایه دو چیست؟

  1. وکیل پایه دو دادگستری یا همان کارآموز وکالت، نسبت به وکیل پایه یک تهران توانایی کمتری (از نظر قانونی) در اعلام وکالت دارد. بدین معنی که ممکن است در بعضی از پرونده‌ها (از نظر قانونی) نتواند اعلام وکالت کند. برای مثال کارآموز وکالت نمی‌تواند در پرونده‌هایی که مرجع تجدید نظر آن دیوان عالی کشور است وکالت کند.
  2. از نظر علم و تجربه، کارآموز وکالت برای اینکه وکیل پایه یک شود باید مراحل و آزمون هایی را پشت سر گذارد. پس وکیل پایه یک ، نسبت به وکیل پایه دو دادگستری مجرب تر است.

هزینه بهترین وکیل پایه یک تهران چقدر است؟

هزینه های هر پرونده به دو بخش تقسیم می‌شود:

  • هزینه های مربوط به حق الوکاله وکیل
  • هزینه های خود پرونده مثل هزینه ثبت دادخواست و..

در این خصوص هزینه های جانبی پرونده، عواملی مثل نوع دعوا و در خصوص هزینه های وکیل، تجربه و تخصص او تاثیر گذار هستند و نمی‌توان رنج مشخصی برای حق الوکاله در نظر گرفت. اما معمولا و عرفا هزینه های وکیل و پرونده جمعا بین ۱۰ الی ۲۰ درصد از بها خواسته خواهد بود.

پروانه وکالت کارآموزی چگونه به پروانه وکالت پایه یک تبدیل می‌شود؟

برای اینکه فرد تبدیل به یک وکیل پایه یک شود:

  1. باید به مدت دو سال نزد یک وکیل پایه یک ، که یه وکیل سرپرست معروف است، به عنوان کارآموز وکالت فعالیت کند و با شرکت در جلسات دادرسی در تمام زمینه‌های حقوقی تجربه و اطلاعات کسب نماید.
  2. علاوه بر این فرد کارآموز باید در جلسات آموزشی که توسط کانون وکلا یکبار در هفته برگزار می‌شوند نیز شرکت کند.
  3. همچنین در آزمون مهارت‌های کامپیوتری icdl نمره قبولی را کسب نماید.
    در مرحله بعدی کارآموز وکالت باید در آزمونی به نام اختبار شرکت کند. فرد کارآموز می‌بایست در این آزمون، که دارای دو بخش شفاهی و کتبی می‌باشد، نمره قبولی را کسب کند.
  4. پس از ازن مراحل، فرد در مراسم سوگند یا تحلیف شرکت می‌کند و پس از سوگند یاد کردن به صورت رسمی به عنوان وکیل پایه یک شناخته خواهد شد.

آیا اعتبار پروانه وکالت وکیل پایه یک قابل استعلام است؟

بله. درحاله حاضر سامانه عدل ایران این امکان را برای شهروندان ایجاد کرده تا بتوانند استعلام وضعیت پروانه وکالت وکیل را به صورت غیر حضوری انجام دهند. (جهت ورود به سامانه روی لینک آن کلیک کنید.)

دیگر خدمات

▲ جستجو کنید ▲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره حقوقی