جستجو

پلتفرم ارتباط با بهترین وکلا

5/5

بهترین وکیل شرب خمر تهران (مشروبات الکلی)

وکیل-شرب-خمر-شرق-تهران-تهرانپارس

بهترین وکیل شرب خمر تهران کیست؟

در پرونده‌های شرب خمر افراد به دنبال بهترین وکیل شرب خمر تهران می‌گردند چرا که این پرونده‌ها ممکن است باعث سو سابقه و همچنین مجازات حدی متهم شود. بهترین وکیل شرب خمر تهران شخصیست که تجربه چند پرونده مشابه داشته باشد و بتواند موکل خود را از مسائلی چون اقرار ضمنی کاملا آگاه سازد. همچنین بهترین وکیل شرب خمر تهران باید در لوایح خود دلیل‌های قوی و محکمه پسند برای تبرعه متهم استفاده کند.

شرب خمر چیست؟

شرب خمر از دو واژه تشکیل شده است که شرب به معنی نوشیدن و خمر به مایعاتی گفته می‌شود که مست کننده باشند. در نتیجه شرب خمر نوشیدن مشروبات الکلی را می‌نامند. در اسلام هر آنچه که سبب می‌شود تا فرد از حالت طبیعی خود خارج گردد و موجب می‌شود که به دیگران و خودش آسیب بزند حرام اعلام شده است؛ بنابراین نوشیدن مشروبات الکلی بنابر قانون مجازات اسلامی، جرم تلقی شده است.

طبق قانون مجازات اسلامی مجازاتشرب خمر چیست؟

در ماده ۲۶۴ قانون مجازات اسلامی حکم مصرف شرب خمر را اینگونه بیان کرده است: مصرف مسکر از قبیل خوردن، تزریق و تدخین آن کم باشد‌ یا زیاد، جامد باشد‌ یا مایع، مست کند یا نکند،خالص باشد‌ یا مخلوط به‌گونه‌ای که آن را از مسکر بودن خارج نکند، موجب حد است.
مصرف مسکرات مطابق قانون فوق‌الذکر ۸۰ ضربه شلاق تعیین شده است و این مجازات تفاوتی را میان زن و مرد قائل نمی‌شود و برای هر دو یکسان تعریف شده است.
حال اگر مصرف و استعمال مشروبات الکلی در معابر عمومی رخ دهد علاوه بر ۸۰ ضربه شلاق، مرتکب حدودا ۲الی۶ ماه به حبس محکوم می‌گردد.

حد چه نوع مجازاتی است؟

حد به مجازاتی حد می‌گویند که اندازه و کیفیت آن در شرع اسلام معین و مشخص شده باشد. پس بنابراین شرب خمر یک مجازات حدی می‌باشد.

شرب خمر از چه طریق اثبات می‌شود؟

اقرار-شهادت-علم قاضی

شخصی که شرب خمر را انجام داده است باید دارای چه شرایطی باشد؟

شخصی که شرب خمر انجام داده است باید فردی بالغ، مختار و قاصد باشد و به حکم و مجازات شرب خمر آگاه باشد. اگر فرد بالغ، مختار و قاصد نباشد همچنین به حکم شرب خمر جاهل باشد حدی بر او جاری نخواهد شد.( در ماده ۱۶۸ قانون مجازات اسلامی آمده است که منظور از قاصد، مختار و عاقل یعنی فرد بدون شکنجه و اذیت‌های روحی، جسمی به جرمش اعتراف کند در غیر اين صورت فاقد اعتبار می‌باشد.) در خصوص جهل باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که؛ زمانی که فرد، به حکم قضیه آگاه باشد ولی از نحوه مجازات عملش مطلع نباشد، اگر خلافش ثابت نشود مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

در چه صورت شهادت برای اثبات شرب خمر قبول واقع می‌شود؟

شرب خمر را اگر دو مرد شهادت دهند قابل اثبات خواهد بود. شهادت به این شکل صورت می‌گیرد که یک فرد که نسبتی با شاکی و متهم ندارد، به عنوان شاهد از وقوع جرم به مراجع قضایی اطلاع می‌دهد. هنگامی که قانون‌گذار شهادت را معتر و دارای حجیت تلقی کند آنگاه شهادت جنبه شرعی دارد و مورد قبول واقع می‌شود.

شاهد شرعی هنگام شهادت باید چه شرایطی داشته باشد؟

۱. عاقل باشد
۲. مسلمان باشد و به اسلام ایمان قطعی داشته باشد
۳. عدالت را رعایت کند
۴. به بلوغ رسیده باشد
۵. حلال زاده باشد( طهارت مولد)
۶. در موضوع ذینفع نباشد
۷. با هیچ یک از طرفین خصومت نداشته باشد
۸. عدم اشتغال به تکدی و ولگرد نبودن

چرا علم قاضی یکی از دلایل اثبات جرم می‌باشد؟

با بررسی مواد ۲۱۱ و ۲۱۲ قانون مجازات اسلامی می‌توان به این نکته دستیابی داشت که؛ علم قاضی یکی از دلایل اثبات جرم می‌باشد چراکه به جرم خاصی اختصاص ندارد و به همین جهت تعزیرات را شامل می‌شود.

طبق قانون مجازات اسلامی علم قاضی یعنی چه؟

طبق ماده ۲۱۱ قانون مجازات اسلامی علم قاضی عبارت از یقین حاصل از مستندات بیّن در امری است که نزد وی مطرح می شود. در مواردی که مستند حکم، علم قاضی است، وی موظف است قرائن و امارات بیّن مستند علم خود را به طور صریح در حکم قید کند.

چه مواردی می‌تواند مستند بر علم قاضی قرار بگیرد؟

تبصره- مواردی از قبیل نظریه کارشناس، معاینه محل، تحقیقات محلی، اظهارات مطلع، گزارش ضابطان و سایر قرائن و امارات که نوعاً علم آور باشند می تواند مستند علم قاضی قرار گیرد. در هرحال مجرّد علم استنباطی که نوعاً موجب یقین قاضی نمی شود، نمی‌تواند ملاک صدور حکم باشد.

طبق قانون مجازات اسلامی اگر علم قاضی با ادله قانونی دیگر در تعارض باشد بر چه اساس حکم صادر می‌شود؟

ماده ۲۱۲ قانون مجازات اسلامی: در صورتی که علم قاضی با ادله قانونی دیگر در تعارض باشد اگرعلم، بیّن باقی بماند، آن ادله برای قاضی معتبر نیست و قاضی با ذکر مستندات علم خود و جهات رد ادله دیگر، رای صادر می کند. چنانچه برای قاضی علم حاصل نشود، ادله قانونی معتبر است و بر اساس آنها رای صادر می شود.

وکیل شرب خمر کیست؟

به وکیلی که اکثر فعالیت خود را در حوزه رسیدگی به پرونده‌های شرب خمر و مجازات مصرف مسکرات اختصاص می‌دهد وکیل شرب خمر می‌گویند. از آنجایی که مصرف مشروبات الکلی در ایران جرم محسوب می‌شود و دارای مجازات می‌باشد، افراد مجرم و متهم می‌توانند از طریق وکیل شرب خمر، اقدام نمایند و وکیل شرب خمر خوب، با توجه به مستندات پرونده از موکل خویش دفاع می‌نماید و می‌تواند رای برائت را از محکمه دریافت نماید.

در صورت رو به رو شدن با مسئله شرب خمر چه اقداماتی لازم است؟

هنگامی که با مسائل این‌چنینی رو به رو شدید در مرحله اول مراجعه به وکیل شرب خمر خوب و با تجربه از جلمه اقدامات شایسته می‌باشد که می‌توانید تمام پیگیری‌ها و اقدامات مربوط به پرونده را به ایشان بسپارید.

وکیل شرب خمر چه کمکی برای حل پرونده می‌کند؟

وکیل شرب خمر با تجربه با تبحر و مهارتی که در زمینه امور کیفری، الخصوص مسائل مربوط به مشروبات الکلی و قوانین و مجازات مطرحه در قانون ایران دارد می‌تواند بهترین کمک برای حل پرونده شما باشد.

چگونه می‌توان درخواست گواهی عدم سو پیشینه کرد؟

افراد به صورت غیر حضوری می‌توانند به سامانه eadl.ir مراجعه کرده و درخواست خود را برای صدور گواهی عدم سو پیشینه ثبت نمایند. (جهت ورود به سامانه روی آدرس آن کلیک کنید.)

دیگر خدمات

▲ جستجو کنید ▲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با کارشناس