مشاوره-حقوقی-عدل

✆ ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸ ✆

5/5

بهترین وکیل تضمینی تهران

بهترین-وکیل-تضمینی-تهران

بهترین وکیل تضمینی تهران کیست؟

تاکنون به صورت رسمی بهترین وکیل تضمینی تهران معرفی نشده. چرا که در ایران هیچ نهاد یا سازمان معتبر یا دولتی وکلا را رتبه بندی نمی‌کند. پس برای یافتن بهترین وکیل تضمینی تهران چاره ای نیست جز بررسی سابقه و تجربه وکلا. پیشنهاد می‌شود که هیچگاه بدون بررسی سابقه وکیل به او پرونده نسپارید چراکه سرنوشت پرونده (چه بسا آینده) شما را دفاعیات و لایحه های وکیل مشخص می‌کند و دادگاهی که برای شما سرنوشت ساز است، محل آزمون و خطای وکیل نیست.

آیا وکیل تضمینی معتبر است؟

خیر، وکیل تضمینی قابل اعتماد نیست. چرا که تضمین رای پیروزی توسط وکیل، عملی خلاف قانون است و از وکیلی که خود خلاف قانون عمل می‌کند، نمی‌توان انتظار پیروزی در امور قانونی داشت. در واقع وکیلی که برای رای پرونده ای تضمین کند، تخلف انتظامی انجام داده که قابل پیگیری از مراجع ذی صلاح است و ممکن است حتی به ابطال پروانه وکالت او منجر شود.

چرا تضمین رای پرونده توسط وکیل خلاف قانون است؟

  • وظیفه وکیل بررسی مدارک و مستندات موکل، ارائه بهترین راهکار قانونی و دفاع در خصوص پرونده هست. اما اینکه حق با موکل او هست یا خیر را تنها قاضی تصمیم می‌گیرد. وکیل هرچقدر هم با سابقه و مجرب باشد، باز هم اجازه ندارد تضمین قطعی به موکل دهد چرا که در مقام دفاع است، نه در جایگاه قضاوت.
  • در حقوق مبحثی وجود دارد به اسم (رای وحدت رویه). رای وحدت رویه زمانی انتخاب می‌شود که دو قاضی، در دو پرونده مشابه، با استناد به مواد قانونی متفاوت، آرا متفاوت صادر کرده اند. همین امر ثابت می‌کند که تضمین دادن در خصوص رای پرونده، عملی خلاف واقعیت است.
  • وکیل در اینکه پرونده چه زمانی به نتیجه می‌رسد، هیچ اختیار یا آگاهی ندارد. چراکه بخش اعظم زمانی که پرونده به نتیجه می‌رسد، مربوط به تعیین جلسه رسیدگی می‌باشد که قابل استعلام یا پیشبینی نیست و تنها فاکتور موثر در آن، شلوغی اوقات دادگاهاست. تعیین جلسه رسیدگی ممکن است بین یک هفته تا دو سال هم متغییر باشد. پس تضمین دادن در این خصوص عملا ممکن نیست.

منظور از تضمین در پرونده چیست؟

بهترین وکیل تضمینی تهران ، شخصیست که تضمینی واقعی و قانونی به موکل خود دهد.

موارد تضمین خلاف قانون:

  • وکیلی که تضمین می‌کند می‌تواند بدون شک رای پرونده را ببرد.
  • وکیلی که تضمین می‌کند در بازه زمان مشخصی (مثلا زیر یک ماه) پرونده به نتیجه برسد.

موارد تضمین قانونی:

  • وکیلی که توافق کند در صورتی حق الوکاله را دریافت می‌کند که رای پرونده را ببرد.
  • وکیلی که تضمین می‌کند در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات حقوقی را انجام دهد تعلل و کوتاهی در قبال پرونده نکند.
  • وکیلی که پرونده های مشابه با پرونده شما داشته و با توجه به مدارک و تجربیات، احتمال دهد رای این پرونده نیز، مشابه قبلی صادر گردد.

دیگر خدمات

▲ جستجو کنید ▲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم