مشاوره-حقوقی-عدل

✆ ۰۹۱۹۳۷۵۶۱۶۸ ✆

5/5

بهترین وکیل قاضی بازنشسته تهران

بهترین-وکیل-قاضی-بازنشسته-تهران

مزایای همکاری با بهترین وکیل قاضی بازنشسته تهران چیست؟

در ابتدا باید بدانید حتی همکاری با بهترین وکیل قاضی بازنشسته تهران ، هم مزایا و هم ریسک هایی دارد. از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شناختن دیگر قضات: به سبب زمانی که قاضی بازنشسته در دادگاه قضاوت کرده، با دیگر قضات می‌تواند آشنا باشد و طریقه قضاوت آنها را بداند.
  • آشنایی با رویه‌های قضایی: در قانون مواردی وجود دارد که ممکن است در نگاه یک فرد و یا وکیل کم تجربه، ضد و نقیض به نظر برسد. اما قاضی بازنشسته به سبب آگاهی که از قانون و حقوق دارد، تفسیر دقیق هر یک از این موارد را به خوبی می‌داند که ریسک پرونده را کاهش می دهد.
  • تخصص: برای رسیدن به درجه قضاوت، باید مراحل سختی را پشت سر گذاشت. همکاری با یک قاضی سبب آسودگی خاطر از علم و آگاهی وکیل خواهد شد. اگر او حرفی بزند، اتمام حجت است و نیاز نیست نظر دیگر وکلا هم بپرسید.
  • تجربه:  بهترین وکیل قاضی بازنشسته تهران ، سالهای زیادی از عمرش را در دادگاه‌ها گذرانده و روزانه پرونده‌های مختلفی را دیده، برخی را خود قضاوت کرده و در برخی، قضاوت دیگر همکارانش را مورد تحلیل قرار داده است. پس به خوبی از انواع پرونده و تله‌هایی را که ممکن است یک وکیل تازه کار نبیند، آگاه است.

ریسک های همکاری با قاضی بازنشسته چیست؟

  • تجربه کم در مقام دفاع: وکیل وظیفه اش دفاع از موکلش است و قاضی وظیفه اش بی طرفی و پیدا کردن حق دان. یک قاضی بازنشسته، گرچه به خوبی می‌تواند صاحب حق را پیدا کند، اما دفاع بحث دیگریست. او سالها تمرین کرده که بی طرفانه همه دعاوی را بررسی کند.
  • آشنایی کم با قوانین جدید: در بسیاری از موارد، قوانین جدید وضع می‌شوند که جایگزین قوانین قدیمی بشوند و آنها را کامل کنند. برای مثال قانون صدور چک جدید، و یا روابط موجر مستاجر. هر وکیل، برای گرفتن پروانه وکالت خود باید چند آزمون از آخرین قوانین وضع شده پشت سر بگذارد، اما قاضی بازنشسته بدون آزمون و فقط به سبب ثبت درخواست، صاحب پروانه وکالت خواهد شد. لذا حتی بهترین قاضی بازنشسته تهران هم ممکن است از قوانینی که بعد از بازنشستگی اش وضع شده، آگاهی کامل نداشته باشد.

هزینه وکیل قاضی بازنشسته تهران چقدر است؟

اکثریت دعاوی حق الوکاله مشخص دارند، مثل دعاوی چک و ارث هایی که پیچیده و سنگین نیست. برای این دعاوی، حق الوکاله وکیل چه کارآموز و چه قاضی بازنشسته، طبیعتا نباید تفاوت فاحشی وجود داشته باشد. اما در دعاوی ترافعی و پیچیده، مثل مشکلات ملکی، تجربه وکیل حرف اول را در حق الوکاله و همچنین نتیجه پرونده می‌زند.

برای چه دعاوی از بهترین وکیل قاضی بازنشسته تهران کمک بگیریم؟

  • اگر دعوای شما حسبی است -یعنی اختلاف وجود ندارد، صرفا مراحل حقوقی باید انجام شود، مثل دعاوی ارثی- برای کاهش هزینه‌ها بهتر است از وکیل قاضی بازنشسته کمک نگیرید.
  • برخی دعاوی مسیر مشخص و ساده ای دارند. اکثرا دعاوی مربوط به چک های برگشت خورده. اگر وکیل تجربه حتی یک پرونده مشابه هم داشته باشد، می‌تواند به راحتی پرونده را پیش ببرد. پس بهتر است از وکیل هایی استفاده کنید که حق الوکاله کمتری دریافت می‌کنند.
  • در دعاوی ترافعی و سنگین که مبلغ قابل توجی هم دخیل هست، برای مثال دعاوی ملکی، پیشنهاد می‌شود حتما از بهترین وکیل قاضی بازنشسته تهران کمک بگیرید. چراکه تجربه وکیل تاثیر مستقیم در نتیجه پرونده خواهد داشت و وکیل بی تجربه ممکن است باعث ضایع شدن حق شما گردد.

قاضی بازنشسته چگونه می‌تواند برای شخصی وکالت کند؟

پروانه وکالت قاضی بازنشسته و وکیل عادی تفاوتی ندارد. فلذا هر قاضی پس از دریافت پروانه وکالت، پرتابلی برایش باز می‌شود و از طریق سامانه الکترونیک ثنا می‌تواند برای اشخاص کد ارسال کرده و به صورت الکترونیک قرارداد وکالت امضا کند.

دیگر خدمات

▲ جستجو کنید ▲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم